Dlaczego warto grać w golfa?

Większość osób, które nie grały w golfa, nie może pojąć dlaczego golfiści są tak zafascynowani tym sportem. Polacy wiedzą o nim bardzo mało, a opinie o golfie pełne są mitów. Chcemy je teraz obalić i pokazać, że wiele przemawia za tym, aby zacząć uprawiać ten rodzaj aktywności fizycznej.

Aktywny odpoczynek

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z faktu, że grając w golfa można się intensywnie zmęczyć. Runda na 18-dołkowym polu golfowym to ponad 2000 spalonych kalorii, 7 km spaceru i 300 wymachów, które nazywane są swingami. Podczas pojedynczego swingu zaangażowanych jest 120 mięśni, które na co dzień nie są używane.

Golf Swing sportorte
Źródło: www.sportorte.com

Piękne otoczenie, otwarta przestrzeń i świeże powietrze

Gra w golfa to nic innego, jak pobyt na łonie natury, bez ulicznych hałasów. Świeże powietrze, niesamowite otoczenie i piękne ukształtowanie terenu niektórym w zupełności wystarcza, aby zatracić się w golfie na dobre. Starannie utrzymana trawa, przycięte krzewy i drzewa, malownicze oczka wodne i mostki tworzą idealne miejsce do odpoczynku dla osób szukających spokoju, odskoczni od kłopotów i szybkiego tempa podczas codziennych obowiązków.

Binowo Park

Budowanie wyjątkowych relacji

Sport promotes friendship and business

W cytacie tym jest wiele prawdy – nic lepiej nie kształtuje przyjaźni i nie pomaga w nawiązywaniu kontaktów biznesowych jak sportowa rywalizacja. Pole golfowe to świetne miejsce, aby poznać nowe osoby, z którymi zbuduje się długotrwałe relacje, zarówno prywatne jak i zawodowe. Na pole golfowe można również zaprosić partnerów biznesowych oraz potencjalnych klientów, gdzie na łonie natury można zorganizować specjalny event i zaczerpnąć odrobiny relaksu.

Samodoskonalenie się

Gra na polu golfowym wymaga od golfisty nieustannej pracy nad samym sobą. Tutaj znaczenie ma zarówno cierpliwość, skupienie, jak i dokładność uderzeń, ale również ich powtarzalność i powiązanie ze strategią gry. Nie ma możliwości wykonania udanego uderzenia bez poprawnego wykonania całej sekwencji ruchów.

Family Golf
Źródlo: www.getgolfguide.com

Niesamowita zabawa dla całej rodziny

Za granicą w golfa grają całe rodziny – rodzice z dziećmi. Drużyna podczas gry (tzw. Flight) składa się z 4 osób. Daje to świetne możliwości na aktywne spędzenie razem czasu w przyjemnym otoczeniu z najbliższymi. Golf jest niezwykle integrującym sportem, który pozwala lepiej poznać swojego współgracza. Jest to więc świetna opcja na wspólne spędzenie dnia na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miasta.

Przekonaj się sam i odwiedź Binowo Park Golf Club!