BINOWO PARK - zapraszamy na golfa

Pole Golfowe Binowo Park powstało w 2000 roku na przepięknym terenie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego. W malowniczym otoczeniu Puszczy Bukowej znajdują się: 9-dołkowe pole treningowe, 18-dołkowe pole mistrzowskie, tereny do ćwiczeń– driving range i putting green oraz budynek klubowy z restauracją ( max 40 osób) i salą konferencyjną( max 50 osób) oraz salą kominkową a w bliskim sąsiedztwie budynku znajduję się namiot bankietowy, gdzie można organizować imprezy na 150 osób.

Binowo Park jest doskonałym miejscem do organizacji imprez integracyjnych, konferencji, turniejów korporacyjnych oraz wszelkiego rodzaju przyjęć okolicznościowych. Osoby ceniące aktywny wypoczynek zapraszamy do udziału w urlopach z golfem a dzieci i młodzież na wakacyjne obozy juniorskie.

Pomysłodawcą budowy Pola Golfowego Binowo Park jest szwedzki przedsiębiorca Pan Sven-Olov Brax. Jego firma Braxinvest z Goteborga jest głównym udziałowcem spółki "Binowo Park", która zarządza polem golfowym. Kontakty biznesowe Pana Braxa z Polską datują się od połowy lat 70-tych. W roku 1990 zainwestował on w gospodarstwo rolne położone pod Szczecinem, zajmujące obszar ok. 1.500 ha. W 1997 roku, 87 hektarów z tych gruntów zostało przekształcone na potrzeby pola golfowego. Latem 1999 roku zakończono pierwszą część projektu golfowego Binowo Park i oddano do użytkowania 9-dołkowe pole (o długości 1380 m, par 29 z żółtych tee), z dołkami par 3 i par 4 oraz oświetlony Driving Range.

Jesienią 1999 roku, główne 18-dołkowe pole zostało obsiane, a w lipcu 2000 - oddane do użytkowania. Projekt pola oparto na pięknej rzeźbie terenu Binowa z jego naturalnymi oczkami wodnymi i stawami. 18-dołkowe pole golfowe zostało wybudowane w formie parku, tak, aby było atrakcyjne zarówno dla golfistów z niskim handicapem, jak i dla mniej zaawansowanych zawodników. Całkowita długość pola z białych tee przekracza 6000 metrów i ma par 72.

Serdecznie zapraszamy !


Binowo


Serdecznie zapraszamy !